Een betrouwbare insider laat weten dat zowel Halo: The Master Chief Collection als Microsoft Flight Simulator dit jaar naar de nog onaangekondigde Nintendo Switch 2 en PlayStation 5 komen.
Dat laat NateTheHate weten in zijn podcast. Hij claimt te hebben gehoord dat Microsoft een "grote supporter" van de Switch 2 wordt en dat het bedrijf ook meer games naar de PS5 wil brengen. Vooral de komst van Halo naar Switch 2 en PS5 zou opvallend zijn, omdat hoofdpersonage Master Chief het boegbeeld van Xbox is.
NateTheHate claimt daarnaast dat Microsoft diverse games die nu al op Switch verkrijgbaar zijn zal patchen voor de Switch 2 om zo 4K-ondersteuning te bieden. Hij laat daarnaast weten dat hij "niet verrast zou zijn als Hi-Fi Rush en Sea of Thieves naar Switch 2 komen". Beide games zijn al wel op PS5 verkrijgbaar.
De bovenstaande geruchten zijn op moment van schrijven nog niet bevestigd, maar Microsoft brengt steeds meer van zijn games naar andere consoles. Vorig jaar kwamen bijvoorbeeld voormalige Xbox-exclusives Pentiment, Sea of Thieves, Hi-Fi Rush en Grounded naar andere platforms, en franchises als Call of Duty en Minecraft blijven ook op meerdere systemen uitkomen. Daarbij zijn games als The Outer Worlds 2, Indiana Jones and the Great Circle en Doom: The Dark Ages ook bevestigd voor PS5.
NateTheHate claimt in zijn podcast ook dat Square Enix Final Fantasy 7 Remake en Rebirth naar Switch 2 en Xbox Series-consoles brengt. Dit jaar zou Remake verschijnen op de platforms, terwijl Rebirth voor 2026 bewaard zou worden. Square Enix liet eerder al weten de focus te verleggen op multiplatformreleases, en eind vorig jaar gaf het bedrijf aan dat Final Fantasy-games niet exclusief op één console uit kunnen blijven komen.
Tot slot speculeert de insider dat de remake van The Elder Scrolls 4: Oblivion waar geruchten over gaan ook op meerdere platforms beschikbaar komt. Hij geeft echter niet aan dat hij dit specifiek van bronnen heeft gehoord. Het bestaan van de Oblivion-remake is vooralsnog niet officeel bevestigd.
Zo ging dat volgens mij ook met Sega niet? Ik vermoed binnen 10 jaar dat Microsoft alleen nog maar games ontwikkelt voor andere consoles, en is de XBox. dead.
Zo ging het bij Sega niet, nee. Sega stond op de rand van een faillissement en ging toen volledig multiplatform, wat meteen het einde van de Dreamcast betekende.
Slim om de teleurgang van deze franchise aan te vechten door het multiplatform te maken. Halo pakt niet bij de nieuwere generaties en dat ligt voor een groot stuk aan Microsoft zelf.
We zijn ondertussen wel op het punt aangekomen waar het nieuws is wanneer een Microsoft game exclusief is voor PC en Xbox.
Natethehate hoe lang roept die gozer wel niet dat er een nieuwe banjo game komt en nog steeds niks.
Denk wel dat toekomst van halo multiplatform vooral omdat men nu of cod of fortnite speelt en als halo ooit nog online een comeback wilt maken moet het online gedeelte overal zijn.
Nou Gears of War en State of Decay nog, … dan ken die box de deur uit.
Ruimt lekker op. (verder weet ik nie wat ik hier van moet denken; exclusives concurrentie lijkt me wel gezond juist.
Ik denk dat dit het jaar wordt dat er heel veel Xbox games naar PS5/Switch 2 gaan komen.
Jammer van de Series X aankoop maar het scheelt wel weer. Straks kan je veder met 2 consoles.