Battlefield 6-fans boos om met AI gegenereerde sticker
PU.nl
Nieuws

Battlefield 6-fans boos om met AI gegenereerde sticker

De sticker zit in een cosmetische pakket

Een nieuwe cosmetische bundel voor Battlefield 6 bevat volgens spelers artwork gegenereerd met AI, en dat valt niet in goede aarde bij deze fans.

Het gaat specifiek om de nieuwe Windchill-bundel. Daarbij wordt specifiek een sticker uitgelicht door spelers die met AI gemaakt lijkt te zijn. Zo heeft het geweer op de sticker – een M4A1 – om onduidelijke reden twee geweerlopen, alsmede twee handguards, wat zeer ongebruikelijk is.

Hoewel niet alle spelers zich even druk maken om de sticker, zijn er toch aanzienlijk wat fans die – bijvoorbeeld op Reddit – hun beklag er over doen. "AI wordt gegenereerd gebaseerd op gestolen artwork en zorgt voor minder banen voor echte artiesten", zo verkondigt een van de spelers.

Gebruik van generatieve AI bij gameontwikkeling is controversieel. Steeds meer bedrijven zetten het in, maar het levert ook kritiek op bij consumenten en sommige andere ontwikkelaars, omdat AI in feite is gebaseerd op bestaande assets gemaakt door anderen. Onlangs gaf Baldur's Gate 3-ontwikkelaar Larian Studios aan AI te gebruiken voor voorbereidend werk bij hun aankomende game Divinity, wat ook veel kritiek opleverde. De Indie Game Awards-prijzen voor Clair Obscur: Expedition 33 zijn met terugwerkende kracht zelfs ingetrokken nadat bleek dat er AI tijdens de ontwikkeling is gebruikt. Ook Battlefield 6-concurrent Call of Duty: Black Ops 7 bleek voor bepaalde icoontjes AI te gebruiken.

16 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
JoshzeroX
23 december 2025 - 15:28

Naast het feit dat de soldaat met zijn vingertje in het magazijn zit te prikken i.p.v. waar de trigger ervoor hoort te zitten.

PijnAkkie5 (gebruiker is geblokkeerd)
23 december 2025 - 10:32

Lol, iemand kan nu 1 tweet eruit gooien met een “Misschien ai” en iedereen boos hahah, wel geinig.
Ondanks dit wel duidelijk ai is en hoe kun je dit erdoorheen laten komen zo? En er daarbovenop nog eens geld voor vragen… Dat is wel vaag en niet netjes. Iemand had toch moeten zeggen “Nee maar dit kan niet”.

ZetronikV5MaxCore-9000Spectra
22 december 2025 - 18:52

Die mensen kunnen zich beter afvragen waarom ze überhaupt geld zouden willen uitgeven aan onzin als stickers, skins of een ander kleurtje voor je ingame geweer.

Riyakuya
23 december 2025 - 07:16

Deze comment verdient meer likes :)!

Sottiwotti
23 december 2025 - 08:18

Deze mensen zijn mede verantwoordelijk voor alle troep die de laatste jaren uit is gekomen

BozeMax
05 januari 2026 - 11:18

Ik zou hem sws niet kopen omdat ik hem niet mooi vind. Maar daar gaat het ook niet zo zeer om. Het gaat meer om de luiheid om überhaupt AI te gebruiken en het dan ook nog niet fatsoenlijk te controleren.

Mister Frowdo
22 december 2025 - 16:49

Daarnet in de Brico geweest, daar worden enorme canvassen met “artwork” verkocht. Duidelijk ook ai troep. Er is blijkbaar toch een vereniging van mensen zonder smaak die het kopen, anders zou er geen markt voor bestaan.

On topic: in een betalend pakket AI gegenereerde afbeeldingen plaatsen is niet alleen lui, maar gewoonweg crimineel.

Sottiwotti
23 december 2025 - 08:16
Antwoord aan  Mister Frowdo

De organisatie waar ik voor werk verkoopt kerstkaarten, overduidelijk gemaakt door AI. Het is bedoeld om hun werking te kunnen financieren, maar ik ga echt niet betalen voor AI kerstkaarten die ik in een vingerknip zelf ook kan genereren.

Mister Frowdo
23 december 2025 - 19:54
Antwoord aan  Sottiwotti

Het is vooral de evolutie en naar waar we heen gaan als maatschappij waar ik me zorgen over maak. Van barok naar de Modernen naar AI, en het wordt gegeten als zoete broodjes.

sygys22
22 december 2025 - 16:47

Misschien moeten mensen gewoon eens gaan accepteren dat ai in ons leven binnenkort niet meer weg te denken is. En who the fuck cares Dat een sticker door ai gemaakt is. Als mensen zich werkelijk om dit soort dingen druk kunnen maken dan hebben ze een veel te goed leven.

Robert-Frans
22 december 2025 - 17:08
Antwoord aan  sygys22

We moeten niets. Als een bepaalde ontwikkeling (deels) niet de goede kant opgaat, hoeven we het niet te accepteren. Ook niet als we maar een minderheid zouden zijn en ook niet als we machteloos tegenover de big tech zouden staan. Macht staat niet gelijk aan recht.

Edmar
22 december 2025 - 15:56

Ach er is altijd wel een groep boos, teleurgesteld of ontevreden.

Kroepie
22 december 2025 - 15:49

In een bundel waarvoor je moet betalen is niet ok.

Frostinator
22 december 2025 - 14:53

Tsja das lui van ze.

bleacdemon
22 december 2025 - 14:48

Gezeik om niks. Pffffff.

TheRock
22 december 2025 - 14:45

Wat. Een. Gejank.