Intel loopt wederom achter op eigen beloftes over gpu-drivers
Gamer.nl
Nieuws

Intel loopt wederom achter op eigen beloftes over gpu-drivers

Intels nieuwe driver-update voor Arc-videokaarten, die eind april al gepubliceerd had moeten zijn, is een week later nergens te bekennen.

Inmiddels lijkt het een patroon te worden voor Intels eigen graphics-vaandels. Eind februari bleek Intel flink achter te lopen op 'Day 0'-drivers voor Elden Ring, een game waarvoor Intel nota bene aangewezen was als officiële hardware-partner. 

Ditmaal betreft het een driver-update, exclusief voor de eerste Arc-producten. Eind maart, rond aftrap van het Arc-merk, had Intel al aangekondigd een driver uit te rollen die gpu-prestaties met circa 15 procent zou verbeteren. De belofte gold dat die update "tegen het eind van april" verkrijgbaar zou zijn.

De nieuwe drivers zouden ontworpen zijn om prestaties in 3DMark-benchmarks, zoals het populaire Time Spy en Port Royal, te verbeteren. De optimalisatie zou ook het renderen van reguliere games tegemoet kunnen komen — en Intel beloofde dat de verbeteringen op een interface-niveau gemakkelijk in -en uitgeschakeld kunnen worden.

©GMRimport

Op moment van schrijven dateert de meest recente Intel Arc-driver van 8 april; over benchmark-optimalisaties over verdere prestatiebonussen is weinig sprake. Het officiële webblog waar aankondigingen als deze geplaatst worden, ligt sinds begin april volledig stil. 

De lancering van Intel Arc lijkt op veel fronten niet bepaald van een leien dakje te lopen. Sinds eind maart zouden de eerste twee mobiele Arc-gpu's (A350M en A370M) officieel verkrijgbaar moeten zijn, maar de uitrol van zowel deze als toekomstige chips lijkt veelal vertraagd. 

Vooralsnog zou slechts één Samsung-laptop de Intel-chips succesvol geïntegreerd hebben — en die laptop blijkt buiten Zuid-Korea nauwelijks te verkrijgen. Ondertussen staat het Arc-vaandel in dit kwartaal flink uit te breiden; de mobiele Arc 5- en Arc 7-varianten volgen nog, alsmede de introductie van de eerste Arc-desktopkaarten.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Microsoft zag afgelopen kwartaal een stijging in omzet van games
Gamer.nl
Nieuws

Microsoft zag afgelopen kwartaal een stijging in omzet van games

De hardwareverkoop blijft echter wel dalen

De gamedivisie van Microsoft heeft het afgelopen kwartaal een stijging in omzet gezien. De omzet van hardwareverkoop blijft wel nog altijd dalen.

Het bedrijf maakte de kwartaalcijfers van het derde fiscale kwartaal van 2025 bekend. Daaruit blijkt dat Microsoft 70,1 miljard dollar aan omzet heeft gedraaid in dat kwartaal, wat voor een netto-opbrengst van 25,8 miljard dollar zorgde. Dat betreft een groei van respectievelijk 13 en 18 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

Deze groei is vooral te danken aan de cloud- en Office-producten van Microsoft, maar ook de Xbox-divisie heeft succes geboekt: de omzet van de gamesafdeling is met 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Binnen die divisie is Xbox-content en services, waar Xbox-games en Game Pass onder vallen, met acht procent gestegen. Dit mede dankzij spellen als Call of Duty, Minecraft en Avowed. Ook Game Pass-abonnees zijn gestegen, al werden er geen precieze cijfers genoemd.

De cijfers rondom Xbox-hardware zijn echter wederom gedaald - ditmaal met zes procent. Al enkele jaren daalt de verkoopt van Xbox-consoles, en daar lijkt vooralsnog geen verandering in te zijn gekomen. Op zich is dat ook niet heel gek, aangezien Microsofts huidige strategie betekent dat Xbox-games op steeds meer verschillende manieren aangeboden worden - ook op concurrerende consoles zoals de PlayStation 5.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
EA en Codemasters stoppen met uitbrengen van WRC-rallygames
Gamer.nl
Nieuws

EA en Codemasters stoppen met uitbrengen van WRC-rallygames

De samenwerking met WRC is voorbij

Electronic Arts en Codemasters stoppen met de ontwikkeling van rallygames, die tegenwoordig onder de naam EA Sports WRC worden uitgebracht.

Dat hebben de bedrijven aangekondigd. De samenwerking met de World Rally Championship is beëindigd en ontwikkelplannen voor eventuele toekomstige rallygames zijn dan ook "gepauzeerd".

Codemasters leverde in 1998 de rallygame Colin McRae Rally af, en heeft sindsdien meerdere delen in die reeks en de Dirty Rally-serie uitgebracht. In 2021 werd de ontwikkelaar overgenomen door Electronic Arts. De laatste game in de rallyserie is voor nu EA Sports WRC, dat in 2023 uitkwam. Afgelopen maart kwam nog een uitbreiding voor het spel uit.

Eerder deze week bleek al dat er ontslagen vielen bij Electronic Arts - volgens geruchten gaat het om zo'n vierhonderd werknemers, waaronder een gedeelte van Respawn Entertainment. Het is op moment van schrijven niet bekend of er bij Codemasters ontslagen vallen.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!