RDNA 3-gpu's stappen niet over op PCIe 5.0-stroomkabels
Gamer.nl
Nieuws

RDNA 3-gpu's stappen niet over op PCIe 5.0-stroomkabels

AMD heeft de knoop definitief doorgehakt: de nieuwe RDNA 3-gpu's zullen geen gebruik maken van de momenteel omstreden PCIe 5.0-stroomkabels.

Het statement vanuit AMD komt kort na ophef in het ándere kamp. Marktleider Nvidia stapte als een van de eerste partijen over op PCIe 5.0-stroomconnectoren en -kabels (ook wel de 12VHPWR- of ATX 3.0-standaard), welke achteraf gezien minder veilig blijken dan gewenst. Sinds eergisteren duiken steeds vaker meldingen op van omgesmolten connectoren en verbrande videokaarten.

Terwijl die ophef nog altijd heter oploopt, deden hardware-ingewijden ondertussen een poging om AMD's kijk op de zaak te krijgen. Meerdere interne bronnen van Kyle Bennett verzekerden al snel dat Navi 31, AMD's vlaggenschip-gpu in de RDNA 3-generatie (Radeon RX 7000), expliciet niet over zou stappen op de 12VHPWR-aansluiting. 

Niet veel later haakte Scott Herkelman, vicevoorzitter en manager van AMD's Radeon-divisie, zelf aan om de knoop definitief door te hakken: "Zowel de [desktopvarianten van de] Radeon RX 6000-reeks als de volledig nieuwe RDNA 3-generatie zullen geen gebruik maken van de [12VHPWR-]stroomconnector.

De timing van Nvidia's verhitte flater komt voor AMD opvallend goed uit. Ondanks de vele geruchten en berichtgeving over het hogere verbruik van de RDNA 3-videokaarten bleef de potentiële overstap op de PCIe 5.0-voedingstandaard nog altijd een onzekerheid. Als er een uitgelezen moment bestond om expliciet niet mee te gaan met innovaties rondom hardware, dan was dat precies deze gelegenheid.

AMD kan dat positieve momentum nu ook goed gebruiken: aanstaande 3 november (vanaf 22:00 uur) onthult de chipgigant immers diens eerste RDNA 3-gpu's, hoogstwaarschijnlijk dus met de traditionele 8-pins stroomconnectoren en al. Het onthullingsevenement wordt live uitgezonden en is te volgen op onder meer het officiële

Watch on YouTube

.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Open bèta van Splitgate 2 begint op 22 mei
Gamer.nl
Nieuws

Open bèta van Splitgate 2 begint op 22 mei

Gratis speelbaar op consoles en pc

Op 22 mei gaat de gratis open bèta van Splitgate 2 van start op pc en consoles.

Dat heeft 1047 Games aangekondigd. Eerder werd er al een gesloten alfatest gehouden, maar de bèta komt voor iedereen beschikbaar op PlayStation 5, Xbox Series-consoles, PlayStation 4, Xbox One, Steam en Epic Games Store. Daarbij bevat het spel cross-play op alle systemen.

De open bèta bevat meer dan vijftien multiplayermaps – waaronder twee nieuwe Onslaught-maps voor 24 spelers, genaamd Drought en Fracture – meer dan 25 wapens en meer dan tien modi, waaronder de terugkeer van de geprezen modus Takedown.

De eerste Splitgate verscheen in 2019 en draaide om het gebruik van portalen tijdens de multiplayergevechten. De game werd voor een deel ontwikkeld als een schoolproject en werd uiteindelijk meer dan 22 miljoen keer gedownload op pc en consoles.

Het vervolg draait geheel op Unreal Engine 5. In Splitgate 2 doen spelers mee aan de zogeheten Sol Splitgate League in de toekomst, wat zich uit in vier-tegen-vier-gevechten met een eerstepersoonsaanzicht en zoals gezegd het gebruik van portalen om de vijand te slim af te zijn. Spelers kunnen deze portalen met een geweer creëren.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Flappy Bird is teruggekeerd als Android-game
Gamer.nl
Nieuws

Flappy Bird is teruggekeerd als Android-game

Verkrijgbaar via de Epic Games Store

De mobiele hitgame Flappy Bird is meer dan tien jaar nadat hij offline ging teruggekeerd.

Flappy Bird kwam in mei 2013 uit, maar werd in 2014 'ontdekt' en immens populair - meer dan honderd miljoen mensen speelden de gratis game op smartphones. In de hoogtijdagen van de game verdiende de maker van de game, Dong Nguyen, naar eigen zeggen 50.000 dollar per dag aan in-game advertenties.

In februari 2014, toen de game nog immens populair was, haalde Nguyen de game van zowel de App Store als Google Play Store. Hij voelde zich naar eigen zeggen schuldig over het verslavende karakter van de game. Smartphones die de game nog geïnstalleerd hadden staan werden als gevolg voor hoge bedragen doorverkocht.

Nu is Flappy Bird dus teruggekeerd. Het gaat om een Android-game die op de mobiele Epic Games Store verkrijgbaar is. Vorig jaar bleek al dat de nieuwe versie van de game uitgebracht zou worden door de Flappy Bird Foundation. Omdat dit bedrijf geleid wordt door Michael Roberts, die ook het hoofd is van cryptobedrijf 1208 Productions, was er bij gamers de vrees dat dit een belangrijk element in de nieuwe versie van Flappy Bird zou worden, maar dit blijkt vooralsnog niet het geval. Overigens zijn er ook plannen om de game uiteindelijk terug naar iOS te brengen.

In de game moeten spelers door op het scherm te tikken een vogel in de lucht zien te houden terwijl hij allerlei groene buizen passeert die uit de klassieke Super Mario Bros.-games lijken te komen. De kunst is dit zo lang mogelijk vol te houden.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!