Senua’s Saga: Hellblade 2 draait in 30 fps op Xbox Series-consoles
PU.nl
Nieuws

Senua’s Saga: Hellblade 2 draait in 30 fps op Xbox Series-consoles

Ninja Theory-medeoprichter niet meer werkzaam bij het bedrijf

Senua's Saga: Hellblade 2 draait in 30 frames per seconde op zowel Xbox Series X als Series S.

Dat liet GamePro weten. De internationale pers mocht onlangs aan de slag met de game en heeft het kantoor ontwikkelaar Ninja Theory bezocht, en deze informatie komt daar uit voort.

Zoals gezegd draait de game in 30 fps op Xbox-consoles. De game houdt daarbij een dynamische resolutie aan. Er zijn geen verschillende grafische modi om uit te kiezen. Alleen op pc kan de framerate voorbij de 30 fps. Volgens de VFX-regisseur van de game moet de huidige framerate een "cinematische ervaring" opleveren.

GamePro benadrukt daarbij overigens dat de 30 fps de redacteur niet stoorde tijdens het spelen. Dit komt vooral omdat het gametempo relatief laag ligt.

Eerder dit jaar werd gemeld dat Senua's Saga ongeveer even lang is als het eerste deel – gemiddeld genomen rond de acht uur aan speeltijd. In een nieuw interview met IGN liet studiohoofd Dom Matthews zich uit over deze lengte. "Er is een verhaal dat we willen vertellen met een begin, midden en einde en daar willen we de juiste vorm en lengte voor vinden. Dat is ons uitgangspunt."

Hij vervolgt: "Ik vind het mooi om te zien dat er veel mensen zijn die graag een kortere ervaring hebben, iets waar ze op vrijdagavond voor kunnen zitten, koptelefoon op, lichten uit en zichzelf verliezen in die ervaring. Het zijn niet per se spelers die een game van vijftig of honderd uur willen spelen. Ik ben er daar één van – ik houd van kortere games."

Polygon bevestigt daarnaast dat Tameem Antoniades, de medeoprichter van Ninja Theory en de voormalige chief creative director, niet meer bij de studio werkzaam is. Polygon kwam Antoniades niet tegen tijdens het studiobezoek, en een woordvoerder van Xbox bevestigde kort daarna dat hij inderdaad niet meer in dienst is bij de studio.

Senua's Saga: Hellblade 2 werd in 2019 aangekondigd en betreft het vervolg op de culthit Hellblade: Senua's Sacrifice. Beide games draaien om Senua en hoe zij omgaat met haar psychose. De game wordt zoals hierboven vermeld ontwikkeld door Ninja Theory, dat inmiddels onderdeel uitmaakt van Xbox Game Studios. De game komt op 21 mei naar Xbox Series X en S en pc. Ook verschijnt het spel op release op Xbox Game Pass. Het spel zal alleen digitaal beschikbaar komen.

16 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Psypher045 (gebruiker is geblokkeerd)
05 april 2024 - 15:10

Persoonlijk ben ik wel helemaal klaar met dat vikingen gedoe de laatste jaren. Maar toch wel eens nieuwsgierig what de storytelling van deze game te bieden heeft.

Markus J
05 april 2024 - 02:30

“cinematische ervaring” — Och och och, in 2024 nog deze excuus gebruiken en verwachten dat mensen het serieus nemen… Zonde dit. Maar ja, als het echt zo’n “cinematische ervaring” is, dan zal ik de game wel gewoon kijken op youtube, voor de echte ervaring (en is het tenminste toch wel 60 fps haha!).

Psypher045 (gebruiker is geblokkeerd)
05 april 2024 - 15:15
Antwoord aan  Markus J

@markus playstation heeft ook alleen maar “cinematic experiences ” met daarboven op “Quick time events” INFUSED met “walking/babysit simulators”.

Jorn6810
05 april 2024 - 17:54

@psypher045 volgens mij mis je zijn punt. Niks mis met ‘cinematic experiences’, maar het feit dat ze de game in 30fps uitbrengen omdat dat volgens hen filmischer aanvoelt… Je mag alles vinden van de games op de PlayStation, maar het valt niet te ontkennen dat hun first party titels zo goed als altijd meerdere performance opties bieden.

ali3n8tor
04 april 2024 - 16:59

Wat een bullshit reden, 6 jaar in development, een niet open wereld lineaire ervaring op werelds krachtigste console, beetje van a naar b lopen en af en toe een gevechtje, en dan geen performance modus hebben, en ook nog letterboxed weergeven met grote zwarte balken. Gelukkig heb ik een pc en ben ik niet de doelgroep (deel 1 vond ik echt een dramatisch pretentieus en slaapverwekkend loop-simulator) maar 30fps games laat ik liggen op de console(s) want ik wordt er gewoon misselijk van met al die motionblur en trage respons-tijd. wellicht verrast de game me en is het een episch meesterwerk, maar ik heb nu zoveel red flags gezien dat day one er niet inzit.

Don Carpaccio
04 april 2024 - 19:14
Antwoord aan  ali3n8tor

Ik heb deel 1 geprobeerd en kon er ook niet inkomen. Een ongemakkelijke, heftige en bizarre game. Maar bij dit soort games snap ik wel dat anderen dit fantastisch kunnen vinden.

30 fps valt imo mee als de game in third person te spelen is. Far Cry 5 op de PS4 was vreselijk in 30 fps terwijl alle Assassin’s Creed games nooit dat probleem hadden.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
04 april 2024 - 19:21
Antwoord aan  Don Carpaccio

Het wordt alleen wel iets teveel in Phils echo chamber gebruikt als excuus die 30fps bij de verschillende games op het moment. Het is gewoon lachwekkend om te zien hoe hun marketing was tijdens launch, en nu. Het is gewoon een zwakke vertoning en ik begrijp ook niet hoe je nog serieus hoe men in die man gelooft of vertrouwen kan hebben in Xbox. 4 jaar lang alleen maar 180 graden blijven draaien met zogenaamd een “visie” op de toekomst. Ze hebben goede dingen gedaan maar het is wel echt een treurige bedoeling daar.

Er is ook een reden dat de marketing termen “worlds most powerful console” al ruim na een paar maanden waren verdwenen, toen de PS5 hun ass al tijdens launch kickte, till this day. Wat wel klopt is dat de Xbox “World most 30fps games” heeft deze generatie.

Marcopolo
04 april 2024 - 21:36
Antwoord aan  Don Carpaccio

@EEERIES Het is ondertussen ontzettend duidelijk dat je walgt van alles wat Xbox is. Ik snap alleen niet zo goed waarom je onder ieder Xbox nieuwsbericht, iedere keer weer moet vermelden hoe slecht Xbox is… Wie probeer je te overtuigen? Of wil je graag het plezier van andere mensen wegnemen die misschien wel plezier beleven aan hun Xbox? Je console voorkeur is ontzettend duidelijk, want Sony kan absoluut niks verkeerds doen in jouw ogen gezien je eerdere reacties op PlayStation gerelateerde nieuwsberichten. Daarnaast klaag je vaak over andere waarvan je vind dat ze de sfeer verpesten. Maar jij doet niet anders. Het heeft iets weg van toxic fanboy gedrag.

On topic: 30fps hoeft geen deal breaker te zijn. Het ligt er heel erg aan wat voor soort game het is, zoals DON CARPACCIO ook aangeeft.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
04 april 2024 - 23:19
Antwoord aan  Don Carpaccio

Wie ben jij nou weer? Oohja wat even ik weet het al. Negeer natuurlijk alle andere mensen die kritisch zijnnop Xbox. Het zal je maar diep raken natuurlijk omdat meeste xbox fans hier in een echo chamber zitten. Probleem is niet dat je geen fan kan zijn. Probleem is hier dat de Xbox fans hier altijd een grote bek opzetten, maar zijn altijd ontzettend beledigd door anders mans meningen.

Waar ik over klaag is mensen zoals jij die reageren op de man en niet zozeer op het onderwerp zelf. Ik beledig hier niemand en als dat zo is dan heb je wel erg tere zieltje. Het is wel overduidelijk dat Xbox fans zich heel nerveus voelen hier en letterlijk alles als aanval zien maar de realiteit waarschijnlijk te moeilijk vinden om te bevatten dat Xbox gewoon niet loopt zoals ze iedereen hadden wijs gemaakt 4 jaar terug. Mijn reactie op @Don is niet persoonlijk op hem maar in het algemeen.

Hij is geen xbox fanboy, maar de xbox fanboys zelf zullen geen seconden toegeven dat Xbox er een potje van maakt, maar het is meteen #Sonytoo om jezelf gerust te stellen. Ik zie PS fans hier nog kritisch over PS naar voren komen maar andersom is het alleen maar naroepen wat Phil Spencer zegt.

En laten we eerlijk wezen, je gooit het op “bla bla je wilt anderen hun plezier bederven” ik zie het als de zoveelste zwakke beleid waar Xbox onderhand laat zien dat ze gewoon geen stabiele visie hebben naar hun consumenten. Prima als je dat zelf niet ziet, en 30fps geen deal breaker vindt is ook helemaal prima, maar bedenk je wel dat diezelfde fanbase ook geen woord te zeggen hebben als het gaat om fps op een concurrende platform. Xbox heeft heel veel geroepen tijdens launch en voor de launch. 4 jaar later, compleet het omgekeerde zie je. Nu bijt het hun in de reet en komen ze er zelf achter dat de community zich langzaam tegen hun begint te keren, en misschien ook terecht?

TLDR: Waar ik van walg is hoe MS/Xbox en hun leider Phil Spencer vooral veel lult in de media, als een used car salesman maar eigenlijk gewoon iedereen aan het lijntje houdt. Ik heb alle xbox consoles gehad tot de One X, maar als je vandaag de dag nog in zijn mooie praatjes trapt, dan neem ik men al niet meer serieus. Als je door een mening van een ander zo beledigd raakt, dat je dan maar op de man reageert, dan heb je wel echt een probleem @Marcopolo. Dat jij graag phil spencer napraat en misschien meepraat met de meute is je eigen ding. Maar jouw 30fps is geen “deal breaker” betekend niet dat anderen er anders naar kijken.

Hier een mooi voorbeeld: https://x.com/JayDubcity16/status/1775923417662783997

En dan nog waar @Yennila mee kwam van Aaron Greenberg.

Vooral fan blijven zijn, geen enkel probleem…maar doe wel die oogkleppen open. En vooral eens niet zo persoonlijk beledigd voelen omdat hier mensen wel kritisch zijn op Xbox wat ook gewoon terecht is als je kijk naar hun status op het moment.

P.S. Even een advies. Vermijd de rest van internet zoals Reddit, Neogaf, Resetera, IconEra, twitter (X), als je je niet persoonlijk beledigd wilt voelen, gezien dit overal een hot topic is en je heel veel meningen hierover ziet.

Voor de rest, no hard feelings.

MooiMan
05 april 2024 - 09:09
Antwoord aan  Don Carpaccio

Daar hebben we @EEERIES ook weer. Verrassend! JayDub is daarnaast echt de allergrootste PS fanboy op heel Twitter en wordt zelfs uitgekotst door veel PS fans. Dat jij hem als “bron” gebuikt zegt dan ook genoeg.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
05 april 2024 - 09:33
Antwoord aan  Don Carpaccio

@Mooiman, wat hij is boeit niet. Wat hij als bron erbij zet klopt gewoon, letterlijk wat Phil Spencer zelf zegt en zich zelf tegen spreekt. Misschien moet je eens verder kijken dan je neus lang is.

Nogmaals, ik zie PS fans hier niet op de man reageren als mensen kritiek hebben op PS als dat gewoon terecht is. Andersom doen jullie net alsof jullie persoonlijk worden aangevallen en ga je zelf compleet in de verdediging en op de man reageren.

Dat verschil is hier overduidelijk.

MooiMan
05 april 2024 - 11:00
Antwoord aan  Don Carpaccio

@EEERIES
Het is overduidelijk wie hier het vaakste opstootjes veroorzaakt/heeft met anderen. Verder ga ik niet in discussie met je. Verspilde moeite en tijd.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
05 april 2024 - 11:28
Antwoord aan  Don Carpaccio

@Mooiman, Hou voor 1x gewoon die waffel dicht. Je bent hier altijd de gene die op mij reageert (op de man). Wie zorgt hier dan voor een opstootje? Doe je nou weer alsof je neus aan het bloeden is? Als mijn reactie op Don jullie zo diep raakt is dat jullie eigen fucking probleem. Je wilt ook niet in discussie, je wilt altijd zeiken op iemand anders namelijk.

Ik ben onderhand wel een klaar met dat gezeik van je. Als jij reageert dan is dat niet op mij omdat je in discussie wilt, nee je moet weer roepen dat iemand van alles is. Ik durf te wedden dat Don dit niet als persoonlijk aanval ziet namelijk, maar het feit dat jullie zo zielig moeten doen, zegt meer over jullie dan over mij. Het is iedere keer hetzelfde liedje, zeiken en dan als ik iets terug zeg doe je alsof je neus bloed. Ryakuya heeft daar ook zo’n handje van, jullie lijken nogal op elkaar wat dat betreft.

Notabene begin je deze opstootjes iedere keer zelf. Waarheid is in andere nieuws items te vinden, dus je kan die niet gaan uitwissen als je dat dacht, of was je dat laatste opstootje samen met Ryukya of hoe de fuck hij ook heet, vergeten tegen mij en iemand anders? Daarna deed je ook alsof je neus bloedde.

Jij en Marco hoeven ook niet te reageren op mij, zo verkom je zelf een opstootje, nietwaar?

Yennila
04 april 2024 - 16:44

“60fps will be the standard output, but the architecture allows us to support op to 120fps”
Aaron Greenberg, 2020
That aged well

Psypher045 (gebruiker is geblokkeerd)
05 april 2024 - 15:09
Antwoord aan  Yennila

@Yennila ,Ik kan niet meer dan eens met je zijn haha, ja ik snap en respecteer de “designkeus” maar je gaat me niet vertellen dat als een console op papier meer aankan, je het dan ook niet eruit probeertte trekken. Ik heb nog steeds geen game gezien die het maximale uit de series x haalt … maar net zo goed ook niet bij ps5.

hulstpower
04 april 2024 - 16:10

Zag in de video’s van ign en gamespot dat ze behoorlijk positief waren. Alleen dacht dat gamespot zei dat de game later dit jaar kwam in plaats van volgende maand denk foutje van hun kant.