Het wordt straks mogelijk om via de Xbox-pc-app direct games uit andere digitale launchers en winkels op te starten.
De Xbox-update voor juni is uitgekomen en Insiders kunnen nu een functie testen waarmee ze met de Xbox-pc-app een overzicht krijgen van hun pc-gamesverzameling. De Xbox-pc-app kijkt dus naar de games die in andere digitale pc-launchers staan en voegt ze samen in de Xbox-app. Op die manier hoeven gamers de app niet te verlaten om een game op te starten die in een andere launcher beschikbaar is.
Op dit moment kunnen Xbox Insiders de functie testen met hun gamescollecties uit de Xbox-pc-app, Xbox Game Pass en Battle.net. Microsoft wil echter meerdere winkels betrekken, dus het is niet uitgesloten dat uiteindelijk ook launchers van Steam en Epic Games Store volgen als Microsoft dit met de bedrijven achter deze winkels afspreekt.
Hoewel de optie nog niet voor iedereen beschikbaar is, ligt het in de lijn der verwachting dat dit uiteindelijk wel gebeurt. Niet in de laatste plaats, zo wordt ook in het bericht op Xbox Wire benadrukt, omdat deze functie straks ook gebruikt wordt in de later dit jaar te verschijnen ROG Xbox Ally pc-handheld.
Daarnaast heeft Microsoft onlangs aangekondigd dat het samen met AMD aan de volgende generatie Xbox-apparaten werkt waarop meerdere winkels toegankelijk worden. De toegankelijkheid van gamewinkels van derde partijen in een Xbox-omgeving lijkt dus duidelijk de strategie te zijn die Microsoft heeft gekozen. Daarbij zorgt de steeds strenger wordende regelgeving rondom digitale consumptie en diverse aanklachten (zie onder andere Apple en PlayStation) er voor dat concurrenten uiteindelijk mogelijk moeten volgen.
De update van deze maand brengt ook andere toevoegingen voor Xbox-consoles en de pc- en mobiele apps met zich mee. Zo kunnen pc-gamers nu de Xbox Game Pass-bibliotheek op uitgever sorteren, is Copilot for Gaming in bètavorm beschikbaar op mobiel en kunnen systeemapps op Xbox-consoles worden verborgen. Daar is het nu ook mogelijk om de hoeveelheid 'tiles' op het thuisscherm terug te schroeven.
Our June Update is packed with goodies:
🤖 Copilot for gaming in preview on mobile
📚 New aggregated gaming library
🎮 A trove of console updatesAnd that's just scratching the surface: https://t.co/0QJXBJtVJg
— Xbox (@Xbox) June 23, 2025
Benieuwd hoe dit er allemaal uit gaan zien. Voor het eerst dat ik echt graag wil zien hoe de software van een product gaat werken. Normaal vind ik dat bijzaak, maar nu is dat gewoon zon enorme groei dat dat voor mij alles overstijgt.
Mooi! Kan ik fijn al mijn games van alle platformen op een apparaat (of 2 in mijn geval, ROG Xbox Ally X en de nieuwe Xbox) spelen. Dit is iets waar veel gamers al langer over dromen. Hopelijk kunnen ze het ook waarmaken en werkt het allemaal soepel. Ik heb nu helemaal geen problemen eigenlijk met Steam in Big Picture Mode op de ROG Ally, dat is al haast een console ervaring. Een systeem dat echter helemaal in het OS verwerkt zit is net weer een stapje beter. Ben blij dat Microsoft weer goed vooruit denkt en loopt wat betreft innovatie.
Als je steam gebruikt, dan vraag ik me af waarom je die games niet interegreerd in Steam? Steam kan heeft deze functionaliteit al jaren namelijk, net zoals GOG?
Microsoft zal op de PC eerst moeten zorgen dat ze de Xbox app populairder weten te maken. Echter ik denk niet dat je de gemiddelde pc gamer met steam hiermee echt naar je platform krijgt. Die app mogen ze echt gaan verbeteren.
Dat doe ik ook inderdaad.
Ik twijfel ook steeds meer om zo’n handheld te gaan halen maar heeft iemand ervaring hoe games zoals Pillars of Eternity 2 etc daarop spelen?
Ik weet het niet specifiek voor pillars, baldurs gate 1,2 en 3 draaien prima op de steamdeck en ook qua controls prima.
Alleen tekst is wat kleiner, maar had ik geen moeite mee