Ontwikkeling van Silent Hill-remake nu volledig op gang
PU.nl
Nieuws

Ontwikkeling van Silent Hill-remake nu volledig op gang

Bloober Team werkt ook aan meerdere kleine projecten

De ontwikkeling van de remake van de eerste Silent Hill is inmiddels volledig op gang gekomen.

Dat hebben Bloober Team-ceo Piotr Babieno en vicepresident Karolina Nowak eerder deze week laten weten in een gesprek met investeerders. "We hebben twee first-party-productieteams. Een werkt aan Silent Hill 1, en de ander is net begonnen aan een ander project."

Wat het andere project inhoudt is onbekend, al werd gesuggereerd dat dit tweede team in totaal aan vijf kleinere projecten werkt. Babieno gaf ook aan dat hij er naar uitkijkt om horrorgames naar Nintendo-consoles te brengen, al gaf hij niet aan welke spellen. Het tweede team werkt ook aan Project N, een game voor Netflix, al is daar ook nog niets over bekend.

Afgelopen juni kondigde Konami al aan dat Bloober Team een remake van de eerste Silent hill zou maken. Zij waren ook verantwoordelijk voor de in 2024 uitgekomen remake van Silent Hill 2. Meer details zijn er niet, al is hieronder wel de teaser trailer te zien met muziek uit de eerste Silent Hill.

Bloober Team heeft onlangs ook de game Cronos: The New Dawn uitgebracht. Volgens het leiderschap van de ontwikkelaar is de verkoop van Cronos "bemoedigend". Na de week van release zou de verkoop op ongeveer 200.000 stuks hebben gestaan. Of er een vervolg op de game gemaakt gaat worden, kon Bloober nog niet zeggen, maar op dit moment wordt er in ieder geval niet aan gewerkt.

6 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Godfather4hire
02 oktober 2025 - 21:12

Vond deel 1 echt ontzettend creepy vroeger en ging dood bij dat stuk met Pyramid guy, wist niet hoe ik die moest verslaan. Toen was internet er volgens mij nog niet zoals nu. Ga deze wel gelijk halen vanwege old times sake.

EarlyGamer
02 oktober 2025 - 17:37

Wat zal SimonZijlemans blij zijn.

Markus J
02 oktober 2025 - 11:56

Maar waarom dan een foto van silent hill 2 bovenaan het artikel? Mary en james zitten toch helemaal niet in SH1? Heb die game nooit gespeeld maar als dat zo is, dan vind ik het grappige keuze aangezien SH1 andere hoofdpersonen bevat ipv james en mary 🤭

MichelMusters
02 oktober 2025 - 14:01
Antwoord aan  Markus J

Dat kan ik wel even toelichten. Er is geen nieuw officieel stil beeldmateriaal van de Silent Hill 1-remake, en de beschikbare beelden van de oorspronkelijke game zijn te low res voor op de website. De Silent Hill 2-remake is ook door Bloober Team gemaakt, die nu aan de SH1-remake werken, dus close enough wat mij betreft 🙂

Markus J
02 oktober 2025 - 14:15
Antwoord aan  MichelMusters

Dat verklaart het inderdaad perfect, haha! Thanks Michel 👌🏻

piposaurus
02 oktober 2025 - 11:54

Deze gaat er komen hé? Ook ben ik blij dat Konami weer back on track is. Ok ze hebben nog een lange weg te gaan, maar het ziet er hoopvol uit tot nu toe. Hopelijk weten ze hun banden met Kojima en Igarashi weer te lijmen zodat er weer goede Castlevania en Metal Gear Solid games kunnen komen.