Konami heeft een nieuwe patch voor Silent Hill f uitgebracht waarmee onder andere een minder uitdagende 'casual' moeilijkheidsgraad aan de game wordt toegevoegd.
Dat valt te lezen in de officiële patch notes voor update 1.10. Mensen kunnen de Casual-moeilijkheidsgraad kiezen wanneer ze 'New Game' selecteren in het hoofdmenu of voor een New Game+ gaan na het uitspelen van de game. Ook komt de Casual-moeilijkheidsgraad beschikbaar voor spelers die vaak het Game Over-scherm te zien krijgen tijdens de Story-moeilijkheidsgraad of hoger.
De patch zorgt er ook voor dat spelers na het klaren van de 'Go through the door'-missie na het oplossen van een puzzel in New Game+ een gedeelte van het spel over kunnen slaan. De game zal dan verder gaan op het punt dat Hinako voor de tweede keer ontwaakt in de Dark Shrine. Verder worden allerlei bugs opgelost.
Over de game
Silent Hill f speelt zich af in het Japan van de jaren zestig van de vorige eeuw, en dus niet het Amerikaanse stadje waar de reeks naar vernoemd is. Uiteindelijk is er voor een fictioneel stadje genaamd Ebisugaoka gekozen, maar dat is wel gebaseerd op Kanayama.
De game draait om Hinako Shimizu, die haar leven als een doodnormale tiener leeft tot haar haar stadje plots in mist wordt gehuld. Ze moet het dorp verkennen dat ze niet meer herkent en puzzels oplossen, vreemde vijanden verslaan en er alles aan doen om te overleven. Silent Hill f staat volledig los van de andere delen in de reeks, al kunnen spelers wel easter eggs naar die andere spellen vinden.
Silent Hill f is verkrijgbaar voor PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc (Steam, Epic Games Store en Windows Store).
We've added a new Casual action difficulty with Patch 1.10 that's now live. For more details, refer to the patch notes here: https://t.co/aPIuQEQjLM
Make sure to update your game to the latest version to avoid compatibility issues.
Thank you for your support! #SILENTHILLf pic.twitter.com/rM94Xv1Vkq
— Silent Hill Official (@SilentHill) November 13, 2025
Zelf vond ik de (eerder) gemakkelijkste stand helemaal niet moeilijk waardoor ik steeds heel veel healing items over had.
Toch goed dat ze dit toevoegen om iedereen de kans te geven de game te ervaren.
Nog makkelijker??? Speelde al weg als een dark souls op standje very easy.
Niets mis met het toevoegen van casual difficulties. Ik begrijp heel goed dat mensen van uitdagingen houden, maar er is niks mis met games als dit op een casual moeilijkheidsgraad te spelen.