Microsoft wil dat in de rechtszaak tegen de Federal Trade Commission over de Activision Blizzard-overname Sony een boekje opendoet over diens gameproductie.
Dat blijkt uit rechtszaakdocumenten. Sony Interactive Entertainment zou een officiële dagvaarding hebben ontvangen en zou tot vrijdag hebben om hierop te reageren, nadat het de oorspronkelijke deadline eind vorige week heeft gemist.
Sony zou gevraagd zijn om een blik te geven op diens productieschema. Volgens Microsoft is deze informatie relevant voor de rechtszaak. Mogelijk wil het bedrijf aantonen dat Sony een grote hoeveelheid games in productie heeft, waardoor Microsoft ook na de overname van Activision Blizzard geen monopolypositie zou hebben. Sony kan als reactie overigens ook aangeven dit niet te willen doen, al is het mogelijk dat daar weer een reactie van de rechtbank op volgt.
Microsoft kondigde begin 2022 aan dat het Activision Blizzard, de uitgever van games als Call of Duty, Candy Crush en Diablo, wil kopen voor 68,7 miljard dollar. Sindsdien wordt de deal door verschillende regeringsinstanties onderzocht. Dit om er voor te zorgen dat er bijvoorbeeld geen monopolypositie ontstaat door de overname. Hoewel in sommige landen de overname al is goedgekeurd, is dat in de meeste gebieden nog niet het geval. De Amerikaanse FTC gaf eind vorig jaar aan de overname tegen te willen houden en sleept Microsoft daarom voor de rechter.
@Riyakuya
Het is niet dat de games van Bungie exclusief zijn of gaan worden. De Games die Sony in het verleden uitbracht, komen voornamelijk van studio’s die ze na lange (exclusieve) samenwerking hebben opgekocht. En die aankopen gebeurde mondjesmaat. Wat een schande, not.
Wat Microsoft wil doen, is in korte tijd en voor de tweede keer op rij een grote uitgever binnenhalen. Een third party uitgever. Activision is groter dan Call of Duty.
Microsoft is zoals voetbalclub PSG. Op kunstmatige wijze en in sneltempo de grootste willen worden door spelers weg te halen. Moest er een opbouw zijn, een jarenlange samenwerking ontstaan. Dan mag imo Microsoft de allergrootste worden. Nu is het meer plastiek met een fanbase die alle fatsoen opzij zet voor meer games op GamePass en ze doen er alles aan om dit te rechtvaardigen.
@Don Carpaccio Microsoft en Bethesda hadden ook al een jarenlange samenwerking in het verleden. Het was niet volledig exclusief meestal maar ze hebben er nooit omheen gedraaid graag samen te werken. Ik durf bijna met zekerheid te stellen dat reden dat Sony zelf niet achter Activision Blizzard is aangegaan is omdat ze er het budget niet voor hebben. Wat je aangeeft is leuk en aardig allemaal maar het is niet meer dan jouw persoonlijke mening over deze zaak. Sony is zelf koning in het exclusief stellen van content en games. Dat ze het budget niet hebben voor een volledige studio ter overname neemt niets weg van hun mentaliteit en doel.
@ali3n8tor Jezus Christus, er is aan beide kanten wel eens droogte geweest, even koppie koppie! Jij mag even genieten van Forspoken, en MS komt in de komende maanden met genoeg moois. What the dealio?
@Liquidshake
Blijkbaar miste een bepaalde reactie eerst inhoud.
Maar zoals ik dus net op een andere website lees kan Sony dit niet zomaar weigeren, wel aanvechten en de rechter proberen te overtuigen dat ze dat niet hoeven te doen of de scope van hetgeen ze opleveren te beperken.
Sony heeft tot vrijdag dus de tijd om te besluiten wat ze met dit verzoek gaan doen, ik ga er vanuit dat ze de rechter van het eerste te overtuigen.
Deze gebruiker is verwijderd
@Liquidshake Over dat eerste kunnen we weer eindeloos discussieren, maar dat lijkt me niet zo nuttig.
Lijkt me niet meer dan logisch dat Sony dit aanvecht, ze zouden niet zulke goeie advocaten hebben als ze dit klakkeloos overhandigen.
Ik ben alleen benieuwd naar de gevolgen daarvan als ze dat niet doen.
Het argument van Microsoft zal daarop vermoedelijk zijn dat de rechter geen goeie inschatting of vergelijking kan maken of deze overname daadwerkelijk Microsoft teveel exlcusives oplevert ten opzichte van de grootste partij op dit moment.
Ik lees hier altijd van veel mensen dat XBox geen exclusives heeft, ben dus sowieso benieuwd wat er met dat argument gebeurd is.
Het zijn overigens niet eens Microsoft en Sony die tegenover elkaar staan in deze zaak, maar Microsoft en de FTC.
Vooralsnog heeft de FTC niet heel veel goeie argumenten om de overname tegen te houden , volgens vooraanstaande juridische experts op dit gebied althans, dus als ook deze informatie niet op tafel komt vraag ik me af om welke reden de rechter deze overname nog kan tegenhouden.
Wat hebben we tot nu toe gehoord:
1. CoD wordt exclusief!
MS: hier een deal waarbij je verzekerd bent van 10 jaar CoD op PS.
Oh en ook voor Nintendo en Steam.
Sony: krekels.
Nintendo: ok, dank je
Valve: niet nodig we vertrouwen jullie.
FTC: Microsoft heeft gelogen tegen de EU over de exclusiviteit omtrent de overname van Bethesda!
EU: nee hoor dat is niet waar.
FTC: We willen de overname blokkeren want het geeft Microsoft een oneerlijk voordeel tov van de concurrentie!
Sony: Ja inderdaad!
Microsoft: ok, maar welke games en hoeveel exclusives heeft Sony op de planning staan voor komend jaar?
Sony: zeg ik niet.
FTC: eeeh, weten we niet?
Microsoft: welk voordeel hebben we het dan precies over?
FTC: weten we niet.
Deze gebruiker is verwijderd
@ali3n8tor ja grote zorg ben ik eens. Sony zit in een goeie flow. Maja is geen garantie he, als straks xbox toppers aflevert is dat ook geen argument meer
@fonsrutte sony heeft niks te willen, dagvaarding kan je niet weigeren.. of ja wel maar dan ben je echt de sjaak qua geloofwaardigheid
@Improv “uffice it to say, this kind of information is the sort of thing that Sony, most likely, would prefer to keep close to its chest. At the time of writing, Sony has until January 27 to respond to the subpoena. It could well opt to move to limit or quash the order in court, but whether or not this strategy will play out for the company remains to be seen. ”
Dus ze kunnen het aanvechten, maar niet simpelweg weigeren inderdaad.
@Improv klopt, maar ze kunnen zich wel beroepen op de 5th, maar zal wel iets worden zoals de epic VS Apple zaakw aar details van micro en Nintendo helemaal zwart gemaakt werden in court document en dus geheim bleven.
Deze gebruiker is verwijderd
@ali3n8tor Pentiment?
Wanneer Sony advocaten de Microsoft advocaten er op moeten wijzen dat er geen reet van klopt:
Microsoft provided a nearly-identical version of the subpoena to SIE on January 12, 2023, but
did not name the proper subpoena recipient nor serve the subpoena properly. SIE explained this
to Microsoft, which revised the subpoena and served it to SIE on January 17
lekker stel advocaten heb je dan!
Maar dat ter zijde: het opkopen van publishers en developers en de manier hoe ze daarna hun studios behandelen is wel de meest zieloze vorm van gaming. niet de duurste. Microsoft kan kopen wat ze willen, maar sony behandelt haar studios met grote zorg en levert keer op keer knallers, subjectief of je het zelf goede of slechte games vind. Dit drama is zowaar het enige game nieuw wat er bij ms vandaan komt, geen enkele first party release in de afgelopen 6 maanden, voor zover ik me kan herinneren.
@Improv lol
@Aerofox81 ik kan niet weg kijken! Snel als de reclame is popcorn pakken!
@Riyakuya Dit gaat alleen om games die in productie zijn voor Sony verder niet.
@fonsrutte weet ik maar zonder een geheel overzicht kan een rechtbank denk ik toch niet oordelen.
Haha dat vind ik wel een toffe zet eigenlijk. Dus Sony, laat maar eens zien hoeveel jullie benadeeld gaan worden door deze overname. Even alles op een rijtje zetten van console verkopen, abonnees van ps plus, game verkopen en games die nog in ontwikkeling zijn. Ik denk dat het contrast met MS best groot zal zijn. En gezien Bungie nu ook onder hun valt en een game als Destiny 2 toch best nog aardig wat wereldwijde spelers heeft die ook telkens voor een battlepass en expansion betalen denk ik dat ze dat er ook wel in gaan meenemen. Maar, we zullen zien. Sony is aan zet nu.
Als Sony dat daadwerkelijk gaat laten zien dan zal dat achter gesloten deuren zijn vermoed ik.
Lijkt me overigens niet meer dan terecht dat Microsoft dit vraagt, als de FTC een goeie inschatting wil maken van wat de impact is van deze overname in de nabije toekomst moet je wel weten wat de belangrijkste concurrenten daar tegenover stellen.
Hoppa billen bloot. Iedereen!
@Aerofox81 hahah het zijn Amerikanen.
Maar dit is op zich wel logisch. Als Microsoft zich moet verdedigen dan moeten de grootste tegenstanders dat ook kunnen laten zien dat ik inderdaad wel beter zijn en dat dus Microsoft hiermee niet toegestaan wordt het over te nemen. Als ze dat niet kunnen laten zien zijn hun argumenten dus in de basis op lucht gebaseerd.
Dus op zich snap ik dit best. Het voelt voor mij wel logisch zo.
Maar inderdaad wat een soap. Gevoed door 2 partijen. HAhah
Maar daarom wel lollig om te volgen vind ik.
Als deze deal niet doorgaat moeten ze dit toch kunnen verwerken in een script en een film over maken.
Jerry! Jerry! Jerry!
wat een soap dit verhaal.