Todd Howard wilde Troy Baker eerst niet in rol van Indiana Jones in The Great Circle
PU.nl
Nieuws

Todd Howard wilde Troy Baker eerst niet in rol van Indiana Jones in The Great Circle

Maar tijdens tests kwam Baker telkens als favoriet uit de bus

Volgens Bethesda's Todd Howard was hij in eerste instantie niet van plan om de rol van de beroemde archeoloog in het aankomende Indiana Jones and The Great Circle aan Troy Baker te geven.

Dat melden Howard en Baker in gesprek met Rolling Stone. Baker – die onder andere bekend is voor zijn rol als Joel in de The Last of Us-games – claimt dat hij Howard via Zoom ontmoette, en dat Howard de acteur vertelde dat hij Baker in eerste instantie niet de rol van Indiana Jones wilde geven.

"Voor dit project en de tijdperiode waarin het zich afspeelt wilden we een breed net uitwerpen", aldus Howard. Toch werd Baker na de audities van honderden anderen gekozen. Howard liet Baker tijdens het Zoom-gesprek weten dat "we een blinde test hebben gedaan, en mensen elke keer weer jou kozen". Het lijkt er dus op dat Baker van alle audities het dichtste in de buurt kwam van de stem van Harrison Ford, die in de films de rol vertolkt.

Indiana Jones and the Great Circle heeft een eerstepersoonsperspectief, al wisselt de camera soms naar de derde persoon – bijvoorbeeld tijdens tussenfilmpjes of wanneer Indiana Jones klimt. Het uiterlijk van het hoofdpersonage is overigens wel gebaseerd op een jonge Harrison Ford.

Het verhaal van de game speelt zich af tussen de films Raiders of the Lost Ark en The Last Crusade. Wanneer Indiana Jones in Marshall College op een inbreker in de vorm van een gigantische man stuit die een relikwie steelt, reist de avonturier af naar Vaticaanstad om meer te weten te komen. Andere locaties die spelers bezoeken, zijn onder andere Egypte en de Himalaya.

Spelers kunnen tijdens gevechten niet alleen schieten met geweren, maar ook vechten met hun vuisten of gebruikmaken van de iconische zweep. Puzzels spelen daarnaast een belangrijke rol in de game.

Lars Cornelis kreeg eerder een uitgebreide presentatie van de game en schreef een preview: "De spelwereld oogt onmiskenbaar als de jaren dertig, maar dan door een jaren tachtig-lens, compleet met een acteur uit die tijd. Of het inderdaad de perfecte hommage aan de originele Indiana Jones-trilogie wordt, weten we later dit jaar."

Indiana Jones and the Great Circle verschijnt op 9 december voor Xbox Series-consoles, pc en Xbox Game Pass. In de lente van 2025 komt het spel ook naar PlayStation 5. Eerder deze week bleek dat Bethesda en MachineGames op 60 frames per seconde mikken, zowel op Xbox Series X als S.

5 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Markus J
02 november 2024 - 21:41

Opgegroeid in de 90’s maar had nog nooit een indiana jones film gezien.. Maar deze game wil ik graag spelen, dus vorige week mijn eerste Indie film gezien. Was wel genieten zeg! Hoop dat ze allemaal zo grappig en vet zijn xD

do365nic
02 november 2024 - 22:02
Antwoord aan  Markus J

De oude zijn zeer vermakelijk, blijf gewoon weg van de nieuwe

The_Stifmeister
03 november 2024 - 07:54
Antwoord aan  Markus J

@MJ Welke heb je gezien? Ik ben eind jaren 70 en in de jaren 80 opgegroeid en heb ze toentertijd allemaal gezien. Voor deel 1 en 2 was ik te jong maar deel 3 heb ik nog in de bios gezien. Fantastische films. De nieuwe films zijn inderdaad minder, maar nog steeds vermakelijk.

Markus J
03 november 2024 - 11:59
Antwoord aan  The_Stifmeister

@The_Stifmeister
Damn, dat moet wel een ervaring zijn geweest om indiana jones in de bios gezien te hebben.. Zie het al voor me, wanneer ze op de vuist gaan met elkaar, of wanneer hij zijn zweep gebruikt, dat je echt focking hard die geluidseffecten hoort in de bios. Bruut! xD
Heb je dan ook star wars in de bios gezien? En de reveal van The Empire Strikes Back die de hele bios zeker wegblies? 😛

Heb Raiders of the Lost Ark gezien, en we gaan vanavond the Temple of Doom kijken (de tweede film). En ik heb zeker gehoord dat de nieuwere minder zijn, maar ik ga ze allemaal checken. Wil zelf natuurlijk een mening vormer, maar ze horen er bij, dus moet gewoon gekeken worden haha!

The_Stifmeister
03 november 2024 - 12:12
Antwoord aan  The_Stifmeister

@MJ
Was zeker tof, maar nog net te jong om te beseffen hoe uniek die films waren. Sowieso komt dat besef natuurlijk pas veel later. Star Wars helaas ook te jong voor en m’n vader had daar niks mee anders had hij me misschien wel meegenomen net zoals met Indiana Jones 😀

Raiders of the Lost Ark is geweldig inderdaad, net als Temple of Doom trouwens. Veel plezier! Ik ben bijna jaloers dat je ze voor het eerst kijkt, haha.