PlayStation blijft inzetten op live service-games
PU.nl
Nieuws

PlayStation blijft inzetten op live service-games

President Nishino: singleplayer blijft exclusief, multiplayer ook op pc.

PlayStation geeft de live service-strategie niet op, ondanks de mislukkingen van Concord en het moeizame traject van Marathon. Hideaki Nishino, president van Sony Interactive Entertainment, zegt in een interview met Famitsu, opgemerkt door Insider Gaming, dat Sony de markt wil “revitaliseren via zowel first-party als third-party content.”

Nishino benadrukt dat live service-games het potentieel hebben om spelers wereldwijd te bereiken op een schaal die singleplayergames moeilijker kunnen evenaren. Sony kijkt daarbij niet alleen naar de lancering van nieuwe titels, maar ook naar hoe bestaande games op de middellange en lange termijn verbeterd kunnen worden. “Het genre is nog relatief nieuw en veel ontwikkelaars experimenteren met verschillende aanpakken. We willen die uitdagingen blijven aangaan,” aldus Nishino. Eerder stelde studiohoofd Hermen Hulst al dat het aantal live service-games niet het doel is, maar de kwaliteit en diversiteit.

Nishino herbevestigde ook een eerder ingezette koerswijziging: singleplayergames blijven exclusief voor PlayStation, terwijl multiplayer live service-games PS5 én pc als basisplatforms krijgen. Dat sluit aan bij de recente aanpak van Helldivers 2 en Marathon, al heeft die laatste tot dusver weinig spelers weten vast te houden. Na Concord annuleerde Sony ook verschillende onaangekondigde live service-projecten. De bereidheid om door te gaan lijkt dus minder een gevolg van succes dan van strategische noodzaak.