The Blood of Dawnwalker speelt zich af in de 14e eeuw, maar de franchise gaat eeuwen verder
PU.nl
Nieuws

The Blood of Dawnwalker speelt zich af in de 14e eeuw, maar de franchise gaat eeuwen verder

Rebel Wolves denkt groter dan één game.

Rebel Wolves heeft tijdens Summer Game Fest 2026 twee nieuwe trailers getoond voor The Blood of Dawnwalker. Eén gameplay-trailer gericht op de launch van 3 september, en een CGI-teaser die laat zien waar de franchise op lange termijn naartoe wil. Dat tweede stuk verraste een hoop mensen, want Coen duikt daarin op in een moderne, 21e-eeuwse setting.

Rustig maar. De game zelf speelt zich gewoon af in de 14e eeuw, volledig in de Karpaten, en heeft een afgeronde verhaallijn zonder losse eindjes of openhangend gedoe. Dat heeft game director Konrad Tomaszkiewicz nadrukkelijk benadrukt: The Blood of Dawnwalker is een op zichzelf staand verhaal. De teaser is een blik op wat de serie over meerdere games gaat worden, niet een hint dat je straks de 21e eeuw in wordt geslingerd midden in een cliffhanger.

Het verhaal draait om Coen en zijn conflict met Brencis, een vampierlord die de mysterieuze regio Vale Sangora in zijn greep heeft. Die strijd komt tot een definitief einde, beïnvloed door de keuzes die je als speler maakt. Narrative director Jakub Szamałek liet weten dat toekomstige delen van de Dawnwalker-saga nieuwe verhalen en personages krijgen, in andere tijdperken en op andere plekken in de wereld. Coen reist dus niet zomaar door de tijd, hij heeft zijn eigen verhaal dat hier eindigt.

Voor de rest weinig nieuws: de game draait op Unreal Engine 5, wordt uitgegeven door Bandai Namco Entertainment America, en verschijnt op 3 september op PS5, Xbox Series X/S en pc.

Of het wat wordt? De premisse klinkt solide genoeg. Een dark fantasy RPG in de Karpaten, met een eigenzinnige studio die beloftes doet over afgeronde verhaallijnen, is in ieder geval een betere uitgangspositie dan de zoveelste open wereld die je tien seizoenspassen lang bezighoudt.