Nieuws van de week: EA schrapt Star Wars en dlc-probleem
PU.nl
Nieuws

Nieuws van de week: EA schrapt Star Wars en dlc-probleem

Heb je wat gemist of wil je nog even alles op een rijtje hebben? Wij hebben het belangrijkste nieuws bij elkaar gezet voor een makkelijk overzicht in het nieuws van de week.

'EA annuleert Star Wars openwereldgame'

Electronic Arts heeft zijn aankomende openwereldgame in het Star Wars-universum geannuleerd, zo claimt Kotaku.

De game was oorspronkelijk in ontwikkeling bij Visceral Games, dat door EA in 2017 gesloten werd. Bij Visceral was het nog een lineaire actie-adventuregame met de codenaam Ragtag, met Uncharted-regisseur Amy Hennig aan het roer.

Lees meer

©GMRimport

Creative director biedt excuses aan voor Assassin's Creed-dlc

Creative director Jonathan Dumont van Ubisoft heeft zijn excuses aangeboden voor het vastleggen van de seksualiteit van de protagonist in de nieuwste Assassin's Creed-dlc. Hij meldt dit in een bericht op het forum van de officiële website.

Dit artikel bevat spoilers voor het verhaal in de Shadow Heritage-dlc

Lees meer

©GMRimport

Gearbox-CEO aangeklaagd door voormalige advocaat

Gearbox Software en CEO Randy Pitchford worden door diens voormalige advocaat, Wade Callender, aangeklaagd.

Callender werd in november al aangeklaagd door de studio. Gearbox claimde dat de voormalige advocaat geld had geleend van de studio en dit geld nooit terug had betaald.

Lees meer

©GMRimport

'Alles in Cyberpunk 2077 is met de hand gemaakt'

Ontwikkelaar CD Projekt Red heeft tijdens een interview gemeld dat de gehele wereld van Cyberpunk 2077 met de hand is gemaakt. Dit zegt de lead cinematic animator, Maciej Pietras, volgens Gamerant.

Tijdens een recent interview werd aan Pietras gevraagd hoe groot de wereld van de Cyberpunk 2077 ging worden. Pietras zei daar moeilijk antwoord op te kunnen geven. In Cyberpunk 2077 zijn er volgens CD Projekt Red veel gebouwen die spelers kunnen betreden en waar zich allerlei verschillende activiteiten afspelen. Op de gestelde vraag zei Pietras het volgende:

Lees meer

©GMRimport

Rocket League heeft nu ook cross-platform play op PlayStation 4

De bèta voor cross-platform play in Rocket League op PlayStation 4 is nu live.

Dat betekent dat spelers op PlayStation 4, Switch, Xbox One en pc voor het eerst allemaal met en tegen elkaar kunnen spelen in de game. Spelers kunnen hier gebruik van maken in alle online wedstrijden, waaronder Casual, Competitive en Extra Modes.

Lees meer

©GMRimport

Rockstar klaagt detectivebureau Pinkerton aan over naamgebruik

Ontwikkelaar Rockstar Games heeft het detectivebureau Pinkerton Consulting & Investigations aangeklaagd in verband met het gebruik van de naam van het bedrijf in Red Dead Redemption 2. In eerste instantie was het echter Pinkerton die de ontwikkelaar wilde aanklagen wegens het onrechtmatig gebruiken van de naam in de populaire game.

Volgens The Blast wordt in verkregen gerechtspapieren duidelijk dat Pinkerton Consulting & Investigations in december 2018 een sommatiebrief naar Rockstar Games en moederbedrijf Take-Two Interactive had gestuurd. In de brief claimt Pinkerton dat Rockstar zonder toestemming de naam heeft gebruikt en een negatief beeld schetst van het bedrijf in de game. Pinkerton National Detective Agency bestond al sinds de jaren 70' van de 19e eeuw als detectivebureau en werkte toen samen met de overheid om beruchte criminelen op te sporen.

Lees meer

©GMRimport

Russische CEO Nintendo ontvangt formele waarschuwing voor uitschelden werknemers

De Russische CEO van Nintendo, Yasha Haddaji, heeft na uitvoerend onderzoek een formele waarschuwing gekregen van Nintendo of Europe voor het uitschelden van zijn werknemers tijdens een livestream van afgelopen november.

De uitspraak van het onderzoek kwam naar aanleiding van een livestream in juli 2017. Tijdens de livestream van Nintendo werd vastgelegd hoe Haddaji zijn werknemers aan het uitschelden was, omdat de stream niet goed functioneerde door technische problemen. Tijdens de betreffende livestream kwam de Russische CEO ook een aantal keer in beeld en dreigde hij zijn werknemers te ontslaan.

Lees meer

Watch on YouTube

'Amazon werkt aan eigen gamestreamingdienst'

Amazon heeft momenteel plannen om een eigen gamestreamingdienst te gaan lanceren. Met de nieuwe dienst wil het bedrijf gebruik maken van zijn eigen netwerk om grote games te streamen op mobiele apparaten. De dienst verschijnt mogelijk volgend jaar, zo zegt The Information.

Met het gebruiken van de eigen netwerkomgeving heeft Amazon de potentie om te concurreren met bedrijven als Microsoft en Google. Met de nieuwe dienst kunnen spelers grote games spelen op mobiele apparaten zonder de benodigde hardware. In dit geval wordt de software van de games uitgevoerd op krachtige computers in datacentra en worden de games vervolgens gestreamd naar de mobiele apparaten.

Lees meer

©GMRimport

Hideo Kojima toont Death Stranding aan Guerrilla Games

Ontwikkelaar Hideo Kojima was gisteren in Amsterdam om zijn nieuwe game Death Stranding aan werknemers van Guerrilla Games te tonen.

Guerrilla Games, de ontwikkelaar van de Killzone-reeks en Horizon: Zero Dawn, heeft aan paar jaar geleden zijn Decima Engine aan Kojima geschonken waarmee hij Death Stranding kon maken. Daarom was Kojima nu op het kantoor van Guerrilla aanwezig om zijn nieuwe game te tonen.

Lees meer

Eerste gameplay en nieuwe personages voor Mortal Kombat 11 onthuld

Tijdens een livestream gisteravond is de eerste gameplay van Mortal Kombat 11 getoond. Daarnaast zijn diverse personages onthuld.

Een van de nieuwe personages is Geras, die de tijd kan beïnvloeden. Andere speelbare personages zijn Scorpion, Baraka, Sonya Blade (gespeeld door actrice en worstelaar Ronda Rousey), Sub-Zero, Raiden, Jax, Kung Lao, Shinnok, Kronika, Liu Kang en Shao Kahn. Laatstgenoemde is bestemd voor mensen die de game reserveren.

Lees meer

Watch on YouTube

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Actievolle bezorggame Deliver At All Costs nu verkrijgbaar
PU.nl
Nieuws

Actievolle bezorggame Deliver At All Costs nu verkrijgbaar

Voor pc, PlayStation 5 en Xbox Series-consoles

De isometrische actiegame Deliver At All Costs is vanaf vandaag verkrijgbaar en dus is er een launchtrailer uitgebracht.

De game laat spelers in de huid kruipen van Winston Green, een koerier van 'onconventionele' goederen. Het spel is daarbij in het jaar 1959 gesitueerd, wat zich uit in een authentieke sfeer met een passende soundtrack en radiospotjes. Spelers zetten in de game alles op alles om allerlei goederen naar hun plaats van bestemming te brengen. Daarbij zijn er vernietigbare omgevingen, wat voor nog meer chaos tijdens de ritjes zorgt.

Deliver At All Costs is verkrijgbaar voor PlayStation 5, Xbox Series X en S, Steam en Epic Games Store. In laatstgenoemde winkel is de game vanaf vandaag een week lang gratis te claimen. Het gaat om de debuuttitel van de Zweedse studio Far Out Games. Konami geeft het spel uit.

Op PU geven we overigens de PlayStation 5-versie van Deliver At All Costs weg. Hier lees je hoe je kans maakt op de game.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Jason Momoa en Roman Reigns spelen mogelijk in nieuwe Street Fighter-film
PU.nl
Nieuws

Jason Momoa en Roman Reigns spelen mogelijk in nieuwe Street Fighter-film

Ook Noah Centineo en Andrew Koji zouden in gesprek zijn

Meerdere acteurs en worstelaars, waaronder Jason Momoa en Roman Reigns, zijn in gesprek voor mogelijke rollen in de aankomende Street Fighter-film.

Dat meldt Deadline. Naast Momoa (A Minecraft Movie, Game of Thrones, Aquaman), en Roman Reigns (WWE, Fast & Furious presents: Hobbs & Shaw) gaan mogelijk ook Noah Centineo (Warfare) en Andrew Koji (Bullet Train) in de film spelen. Kitao Sakurai (Bad Trip) neemt de regie op zich.

Verdere concrete details over de live-action film zijn er nog niet. Wel bleek begin dit jaar dat de eerder aangekondigde premièredatum van 20 maart 2026 nog haalbaar is, al is niet duidelijk of dat nog steeds het geval is. Capcom, de ontwikkelaar en uitgever van de gamereeks, is wel betrokken bij de verfilming.

Er zijn al vaker (animatie)films gebaseerd op Street Fighter uitgekomen. Een van de bekendere voorbeelden is de in 1994 verschenen gelijknamige film met Jean-Claude van Damme als Guile en wijlen Raúl Juliá als M. Bison. In 2009 verscheen Street Fighter: The Legend of Chun-Li, met Kristin Kreuk als Chun-Li.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!