Microsoft heeft bevestigd dat er een grootschalige ontslagronde van start gaat – onder andere bij de gamedivisie.
Er gingen afgelopen weken al geruchten over de ontslagronde, maar Microsoft heeft inmiddels aan The Seattle Times bevestigd dat tot wel vier procent van het bedrijf – oftewel ongeveer 9100 werknemers – hun ontslag kunnen krijgen. Windows Central heeft daarnaast een e-mail van Xbox-baas Phil Spencer naar werknemers gedeeld.
Hoewel precieze details over welke studio's en divisies binnen Microsoft getroffen worden op moment van schrijven nog niet bekend zijn, meldt Bloomberg dat in ieder geval tien procent van alle werknemers van King – bekend van Candy Crush – wordt ontslagen. Dat komt neer op ongeveer tweehonderd werknemers. Windows Central claimt dat er ook ontslagen vallen bij het marketingteam van ZeniMax Media – de eigenaar van Bethesda – in Londen, Verenigd Koninkrijk en Rockville, Verenigde Staten.
In de mail naar werkgevers geeft Spencer aan dat de ontslagronde extra zuur is, omdat "de planning voor ons platform, de hardware en games nooit sterker heeft geoogd. Het succes dat we nu hebben is gebaseerd op moeilijke beslissingen die we eerder hebben gemaakt. We moeten keuzes maken om in de toekomst succes te blijven oogsten."
Hij vervolgt: "Het is essentieel om prioriteit te geven onze kansen, maar dat vermindert de gewichtigheid van dit moment niet. Simpel gezegd zouden we nu niet zijn waar we zijn zonder de tijd, energie en creativiteit van mensen die nu getroffen worden. Deze keuzes reflecteren niet het talent, de creativiteit en toewijding van deze mensen. Het momentum dat we hebben is geen toeval – het is het resultaat van jaren aan toegewijde inspanning van onze teams."
Spencer laat in de brief weten dat er samen wordt gewerkt met Human Resources aan ontslagvergoedingen. Daarbij staat het ontslagen werknemers vrij om te solliciteren op andere posities binnen Microsoft Gaming.
Afgelopen mei kondigde Microsoft al aan drie procent van het totaal aantal werknemers te ontslaan. Het ging toen ongeveer om 6.800 ontslagen. Het bedrijf voert de laatste tijd meermaals per jaar ontslagrondes door. In januari 2023 werden er bijvoorbeeld zo'n tienduizend werknemers ontslagen – waaronder werknemers bij Xbox – en in januari 2024 volgden zo'n 1900 ontslagen werknemers bij Xbox, Bethesda en Activision Blizzard. Afgelopen januari werden er ook mensen ontslagen bij sales, beveiliging en gaming.
Als je weet hoeveel mensen er werken bij MS, dan valt het procentueel wel mee. Stel je werkt in een winkel met 2 man en 1tje moet de deur uit, dan is 50% ontslagen :’)
“Daarbij staat het ontslagen werknemers vrij om te solliciteren op andere posities binnen Microsoft Gaming.” Ja want je hebt natuurlijk super veel vertrouwen in het bedrijf nadat het zojuist 9000+ werknemers op straat heeft gezet..
Ik blijf het echt schandalig vinden dat zulke grote bedrijven als Microsoft telkens zomaar duizenden mensen op straat zetten, vooral in deze financieel turbulente tijd.
Dit is echt een grove, grove schande. Ze maken meer winst dan vorig jaar en hiermee zijn er dit jaar 15,000 mensen (+nog de families) hun inkomen kwijt. Nintendo lijkt de weg kwijt qua prijzen van hun producten, maar M$ is de weg kwijt qua waarde van hun eigen mensen. En vervolgens wel voor miljarden studios (lees IPs) kopen en in AI investeren zodat ze monder mensen nodig hebben. Echt wat een walgelijk bedrijf is het.
Famieliebedrijf Micro & Soft had in juni 2024, de laatste keer dat het bedrijf zijn jaarlijkse personeelsbestand rapporteerde, 228.000 fulltimemedewerkers in dienst.
Hoeveel heb jij er in dienst Winkie Binkie?
Heb het idee dat games als State of Decay 3, QD van Kojima en Perfect Dark ook niet veel meer van gaan zien. Heel toevallig precies die games waar we niks meer van hebben gehoord? Ik denk ook niet dat The Initiative open zal blijven en ik ben zelf bang voor Rare.
Ik verwacht dat Fable nog wel uitkomt, maar Turn 10? Ik denk niet dat een nieuwe Motorsport in de pijplijn zit. De laatste was gewoon een regelrechte flop.
Rare is het ergste van alles. Banjo Kazooie op de Xbox 360 na de overname was het enige leuke wat daaruit gekomen is.
Nu worden ze gegijzeld en zitten ze vast aan Sea of Thieves.
Een Banjo Threeie of remaster was zo vet geweest maar ze snappen blijkbaar niet waar het geld zit.
@EZIO niet mee eens. Viva Pinata games en Kameo waren erg goede games. Ik vond Banjo Kazooie N&B juist een bagger game.
Perfect Dark heb je gelijk in. Zie andere artikel. QD zou ook best kunnen aangezien daar bar weinig over bekend is en Kojima zich meer bezig lijkt te houden met andere dingen. State of Decay 3 zie ik nog wel uitkomen aangezien dat een soort live service is waar ze geld aan kunnen verdienen.
Ik maak me eigenlijk wel een beetje zorgen over TES 6 nu..
boeie
227.500 mensen die werken voor een bedrijf is ook wel echt insane, meer mensen werken bij MS dan dat er wonen in Haarlem.